Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Bizden Haberler

Kinestetik Heyecan Bu Parkta

alt

Cennet Bilgi Evi öğrencilerimiz macera parkinda zorlu ve heyecanlı parkurlari geçerek başarılı bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Devamını oku...

Secavend Harfler

alt

 

Kur'an-ı Kerim dersimizde bu hafta ki konumuz "Secavend İşaretler (Durak Harfleri)'di. Konumuzu "Trafik Lambası Şeklinde Ayraç" etkinliğiyle kalıcı kılmaya çalıştık. İnce motor becerilerini de geliştiren öğrencilerimiz eğlenerek öğrendiler.

Devamını oku...

Tüketim Değil Üretim Yapıyoruz

alt

Öğrencilerimizin yeteneklerini sergiledikleri Becerikli Eller Atölyemizde üyelerimiz geri dönüşüm malzemeleri ile yardımcı materyalleri kullanarak dışarıdan hazır olarak alabilecekleri ürünleri aslında kendilerinin de yapabileceklerini keşfederek güzel çalışmalar ortaya çıkarıyorlar.

Devamını oku...

Çocuk İçin Oyun Bir İhtiyaçtır

alt

Öğrencilerimiz yaz dönemi etkinlikleri kapsamında Bilgi Evlerimizde birbirinden eğlenceli yarışmalarla hoş vakit geçiriyorlar. Hız, dikkat, beden koordinasyonu  ve birçok beceri gerektiren yarışmalarda öğrenciler heyecanlı ve çekişmeli oyunlar ile eğleniyorlar.

Devamını oku...

Kur'an-ı Kerim Okumaya Geçen Çocuklarımızı Ödüllendirdik

alt

Kur’an-ı Kerim kursunda okumaya geçen öğrencilerimiz için Bilgi Evlerimizde kutlamalar gerçekleştirildi. Yaz döneminde kurslarımıza devam ederek Kuran-ı Kerim okumaya başlayan çocuklarımıza bu vesileyle katılım belgelerini de verdik.Ayrıca çocuklarımız büyük bir gayretle ve güzel hazırlıklar yaparak arkadaşlarına ikramlarda bulundular.

Devamını oku...

Trafik Eğitimi İle Hayat Güvencesi

alt

 

Bilgi evi öğrencileri Küçükçekmece Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda trafik eğitimi aldılar. Trafikte ne yapmaları gerektiğini öğrenen öğrenciler, uygulamalı eğitim alarak öğrendiklerini pekiştirme fırsatı buldular.

Devamını oku...

Atık Malzemelerle Sokak Hayvanlarına Yuva Oldular

alt

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri örnek bir projeye imza atarak, geri dönüşebilen malzemelerle sokak hayvanlarına farklı tasarımlarla yuva yaptılar. 

Devamını oku...

15 Temmuz Şehitler Anıtı Ziyareti

alt

Yaz etkinlikleri programı kapsamında Kuran öğrencileri ile şehitlerimize vefa borcumuzu ödemek için 15 Temmuz Şehitler Anıtını ziyaret ettik. Akabinde Çamlıca Tepesinde güzel bir kahvaltı yaptık.

Devamını oku...

Küçükçekmece Bilgi Evleri, 15 Temmuz Şehitlerini Unutmadı

alt

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri, 15 Temmuz gecesi hayatını kaybeden Küçükçekmece şehitlerini unutmadı. Bu kapsamda Küçükçekmece Bilgi Evi öğrencileri 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Mehmet Güder ve Murat Kocatürk'ün Küçükçekmece Tepeüstü Mezarlığı'nda bulunan kabirlerini ziyaret edip, kabirleri başında dua etti.

Devamını oku...

İstanbul Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi- Matematik Atölyesi

alt

Küçükçekmece Bilgi Evleri Matematik Zümresi, İstanbul Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’ne gitti. Gezide öğretmenlerimiz, Matematik Saati ekibi eşliğinde, bilim dallarına ait modelleri incelenerek matematik ile ilişkilendirdi. Müzenin farklı bölümlerine geçmeden önce verilen tabletler üzerinden çeşitli görsel sorular ve matematik soruları cevaplandırıldı. Öğretmenlerimiz elde ettikleri izlenimler sonucunda bu şekilde gerçekleştirilen müze gezilerinin eğlenceli ve daha kalıcı bir öğrenme sağlayacağı kanaatine vardılar.

Devamını oku...