Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Bizden Haberler

İstanbul Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi- Matematik Atölyesi

alt

Küçükçekmece Bilgi Evleri Matematik Zümresi, İstanbul Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’ne gitti. Gezide öğretmenlerimiz, Matematik Saati ekibi eşliğinde, bilim dallarına ait modelleri incelenerek matematik ile ilişkilendirdi. Müzenin farklı bölümlerine geçmeden önce verilen tabletler üzerinden çeşitli görsel sorular ve matematik soruları cevaplandırıldı. Öğretmenlerimiz elde ettikleri izlenimler sonucunda bu şekilde gerçekleştirilen müze gezilerinin eğlenceli ve daha kalıcı bir öğrenme sağlayacağı kanaatine vardılar.

Devamını oku...

Kur'an-ı Kerim Temel Başvuru Kaynağıdır

alt

“Allah(c.c) yeryüzünde azabı hak etmiş olanları azaplandıracağı zaman, Kur’an’ı öğrenmeye çalışan çocukların yüzü suyu hürmetine azap etmekten vazgeçer.” Hz. Muhammed (S.A.V) Küçükçekmece Bilgi Evleri’nde 12 Haziran 2017 de başlayan Kur’an-ı Kerim kursuna 7-14 yaş grubu kız ve erkek öğrenciler katılıyor. Kur’an-ı Kerim Kursu, özellikle okul çağındaki çocuklara imanın temellerini, İslam dininin prensiplerini, müminler için en güzel örneği teşkil eden Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) ahlakını ve hayatını ve Kur’an-ı Kerim’i okumayı da öğretmektir.

Devamını oku...

Cennet Bilgi Evi Veli Bilgisayar Kursu

alt

Cennet Bilgi Evi’nin düzenlemiş olduğu 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Veli Bilgisayar Eğitimi Kursumuzda velilerimize başarılarından dolayı katılım belgelerini takdim ettik. Değerli velilerimizi göstermiş oldukları azim ve özveriden dolayı tebrik ediyor ve başarılarının daim olmasını temenni ediyoruz.

Devamını oku...

Bilgievleri Geleneksel Karne Şenliği

alt

Eğitimde 2.dönemin sona ermesinin ardından okullarda karne heyecanı yaşandı. Bu kapsamda Küçükçekmece Bilgi Evi öğrencileri de iki mutluluğu bir arada yaşadı. Sınıflarını takdir ve teşekkür alarak bitiren öğrencilerin başarısını Küçükçekmece Bilgievleri toplamda 6252 madalya ile taçlandırdı. Animatörler eşliğinde gerçekleşen şenliğimizde şeker dağıtımı, eğlenceli şarkılarla yüz boyama etkinlikleri ve balon gösterileri gibi çeşitli aktiviteler yer aldı. Bilgi Evleri ailesi olarak öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Devamını oku...

Hoş geldin Onbir Ayın Sultanı

alt

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Bilgi Evleri İftarlarının ilkini geçtiğimiz hafta Cennet ve İkitelli Bilgi Evleri'nde gerçekleştirdik. Ramazan ayı temasıyla bilgi evlerimizi süsleyerek öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çocuklarla bu mübarek ayın manevi ortamını birlikte yaşadık.

Devamını oku...

Bilgi Evleri Resim Sergisi

alt

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri Resim Sergisi Halkalı Bilgi Evi'nde açılmıştır. İki dönem boyunca kurslarımıza devam eden üyelerimiz eserlerini sergileme fırsatı buldular. Ayrıca kurslarımıza devam ederek katılım belgesi almaya hak kazananlar belgelerini Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt'un elinden aldılar.

Devamını oku...

Bilgisayar Kurslarımız

alt

Çocuklarımız bilgisayar kullanırken amacına uygun kullanım yapabilmeleri için doğru bilgilerle donatılması gerekmektedir. Office programlarını verimli kullanabilmeyi öğrenen çocuklarımız, öğrendikleri bilgilerle bilgisayardan verimli şekilde yararlanabileceklerdir.

Devamını oku...

Mangala Turnuvası

alt

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bilgi Evleri Mangala Turnuvasında kazanan her zaman tüm oyuncularımız oluyor. Ata sporumuz olan Mangalayı hem oynuyor hem de tanıtma fırsatı buluyoruz. Tüm ailenin bir arada oynayabileceği geleneksel oyunumuz olan Mangala 5 yıldır Bilgi evlerinde akıl oyunları kulübümüzde oynanmaktadır.

Turnuvaya bilgi evlerimizin 1. ve 2.kademesinde okuyan öğrencilerimiz katılmıştır. Kıyasıya rekabetin yaşandığı turnuva sonunda 1. kademede İnönü Bilgi Evi'nden Elif Ak birinci, Sefaköy Bilgi Evi'nden Yusuf Kırıcı ikinci ve İkitelli Bilgi Evi'nden Ayşenur Başkan üçüncü olmuştur.2 kademede ise İkitelli Bilgi Evi'nden Aleyna Başkan birinci, Fatih Bilgi Evi'nden Şeyma Sancak ikinci ve Taştepe Bilgi Evi'nden Muhammed Özdemir üçüncü olmuştur.

Devamını oku...

Bilgi Evleri Veli El Sanatları Sergisi

alt

Bilgi Evleri İğne Oyası,Kurdele Nakışı ve Çakıl Taşı kursiyerlerimizin hazırlamış olduğu eserlerin sergisi 14-17 Mayıs tarihleri arasında Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılmıştır. Kurslara katılarak katılım belgesi almaya hak kazan velilerimiz belgelerini Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt'un elinden aldılar. Eylül ayından itibaren başlayan kurslarımızda farklı bilgi evlerinden toplamda 125 veli eserlerini sunma imkanı buldukları bu sergide yaptıkları ürünlerle büyük beğeni topladılar.

Devamını oku...

Anne İnsanın İlk Öğretmenidir

alt

Her şeyin en güzeline layık olan annelerimiz için bilgi evlerimizde çok farklı organizasyonlar ve etkinlikler düzenleyerek onların mutlu bir gün geçirmelerini istedik. Bizler de Küçükçekmece Bilgi Evleri ailesi olarak tüm annelerin Anneler Gününü kutlarız.

Devamını oku...