Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Bizden Haberler

36. İstanbul Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarı

alt

Bilgi Evi üyeleri ve Etkili Okuma veli grubumuz, 36. İstanbul Uluslararası Tüyap Kitap Fuarı’nı ziyaret ettiler. Yoğun ilginin olduğu kitap fuarında farklı yayınevlerinin kitaplarını incelediler. Kitap yazarlarıyla tanışıp, aldıkları kitapları imzalattılar.

Devamını oku...

Çılgın Bilimciler

alt

Çılgın Bilim atölyemizde üyelerimiz ile köpük bombası deneyi yaptık. Amacımız yanma tepkimesi sonucu ısı ve ışığın açığa çıkmasını gözlemlemek idi. Üyelerimiz deneyi yaparken eğlenceli dakikalar geçirdiler. 

Devamını oku...

Kodluyoruz

alt

Kodlama diğer adıyla programlama öğrenmek insana; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetiler kazandırıyor. Bu anlamda çocuklarımız kendi oyunlarını yaparak arkadaşları ile paylaşma ve oynama imkanı buluyorlar.

Devamını oku...

Eğlenebiliyorsak Ne Mutlu

alt

Bilgi Evleri, Okul Atölye Çalışmaları kapsamında bu hafta Yeşilyuva İlkokulu 3A sınıfını misafir etti. Birbirinden eğlenceli atölyelerimizde çocuklarımız güzel bir gün geçirdiler.

Devamını oku...

Küçük Yardımlar Büyük İşler Görür

alt

'Küçük Yardımlar Büyük İşler Görür' düşüncesi ile üyelerimizle Kızılay Haftasının önemini daha iyi kavramak için yaparak-yaşayarak öğrenme yöntemiyle drama gerçekleştirdik. Eğlenceli dakikalarımızdan kareler...

Devamını oku...

Çoklu Zekâ İstasyonları Atölyesi

alt

Her öğrencinin hazır oluş düzeyi, yaşantısı ve yeteneği farklıdır. Bu özellikler temel alınarak oluşturduğumuz ‘Çoklu Zekâ İstasyonları Atölyesi’nde öğrencilerimizin yeteneklerine uygun alanlarda kendilerini ifade ederek özgüven kazanmalarına ve başarı duygusunu tatmalarına olanak sağlıyoruz. Altınşehir Ortaokulu 5.sınıf öğrencilerimizle Bilgi Evimizde atölye çalışmamızı gerçekleştirdik.

Devamını oku...

Kinestetik Heyecan Bu Parkta

alt

Cennet Bilgi Evi öğrencilerimiz macera parkinda zorlu ve heyecanlı parkurlari geçerek başarılı bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Devamını oku...

Secavend Harfler

alt

 

Kur'an-ı Kerim dersimizde bu hafta ki konumuz "Secavend İşaretler (Durak Harfleri)'di. Konumuzu "Trafik Lambası Şeklinde Ayraç" etkinliğiyle kalıcı kılmaya çalıştık. İnce motor becerilerini de geliştiren öğrencilerimiz eğlenerek öğrendiler.

Devamını oku...

Tüketim Değil Üretim Yapıyoruz

alt

Öğrencilerimizin yeteneklerini sergiledikleri Becerikli Eller Atölyemizde üyelerimiz geri dönüşüm malzemeleri ile yardımcı materyalleri kullanarak dışarıdan hazır olarak alabilecekleri ürünleri aslında kendilerinin de yapabileceklerini keşfederek güzel çalışmalar ortaya çıkarıyorlar.

Devamını oku...

Çocuk İçin Oyun Bir İhtiyaçtır

alt

Öğrencilerimiz yaz dönemi etkinlikleri kapsamında Bilgi Evlerimizde birbirinden eğlenceli yarışmalarla hoş vakit geçiriyorlar. Hız, dikkat, beden koordinasyonu  ve birçok beceri gerektiren yarışmalarda öğrenciler heyecanlı ve çekişmeli oyunlar ile eğleniyorlar.

Devamını oku...