Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Sefaköy Bilgi Evi Etkinlikleri

Gelişim Oyunları Atölyemizde Bu Hafta Dikkat Etkinliği

Gelişim Oyunları kulübünde üyelerimiz ile öncelikle tanışmak için isim draması çalışması yaptık. Sonrasında kayıp eşyalarımızı resimde bulma etkinliğini eğlenceli bir şekilde gerçekleştirdik. Üyelerimiz böylece dikkatlerini bir alana toplayarak görsel zeka alanını çalıştırdılar.

Devamını oku...

Duyu Organlarımız

3.sınıf öğrencilerimizle birlikte Fen ve Teknoloji dersinde 5 duyu organımız ve görevlerimizi eğlenceli bir şekilde öğrendik.

Devamını oku...

Canlı ve Cansız Varlıklar

Alt

Eğlenceli Bilim Kulübümüzde bu hafta Canlı ve Cansız Varlıkları öğrendik. Varlıkların yerine geçerek doğaçlama rollerini canlandırdık.

 

Devamını oku...

Kartopu Savaşı

AltYeni yılın ilk gününde yağan karı fırsat bilerek öğrencilerimizle birlikte bahçede kartopu savaşı yaptık. Kaybedenin olmadığı savaşta hepimiz çok eğlendik.

 

 

Devamını oku...

Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası

Alt

Tutum yatırım ve yerli malı haftası dolayısı ile öğrencilerimizle mini bir program hazırladık. Yerli malı kullanmanın önemini anlatan programımızda velilerimiz de el becerilerini konuşturarak birbirinden güzel yiyecekler hazırladılar. Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

 

Devamını oku...

Kütüphane Ziyareti

Alt

Alaattin Keykubat İlkokulu öğrencileri veli ve öğretmenleri ile birlikte Bilgi Evimizin kütüphanesini ziyaret etti. Kütüphanemizdeki kitapları inceleyen öğrenci ve velilerimiz seçtikleri kitaplarla okuma saati etkinliği gerçekleştirdiler.

 

 

Devamını oku...

Güz Dönemi Sanat Branşlarımız

Alt

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı Güz Dönemi Sanat Branşı Kurslarımız devam ediyor.

 

 

 

Devamını oku...

10 Kasım Özel Boyama Etkinliğimiz

Alt

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 77. yılında Boyama etkinliği yaparak öğrencilerimizle Atamızı andık.

 

Devamını oku...

İskelet Sistemi Yapıyoruz

Alt

Eğlenceli Bilim Kulübümüzde bu haftanın konusu olan İskelet Sistemi'nin modelini oluşturduk. 

 

 

Devamını oku...

Süleymaniye ve Şehzadebaşı Camii Gezisi

alt

 Camiler haftası dolayısı ile Süleymaniye ve Şehzadebaşı Camilerini ziyaret eden üyelerimiz Süleymaniye Camii imamı ile sohbet etme imkanı buldular.

Devamını oku...