Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Fatih Bilgi Evi Etkinlikleri

Osmanlı ve Lale

altÖğrencilerimizle birlikte hazırladığımız Osmanlı ve Lale adlı panomuz .

 

 

Devamını oku...

Ayın en fazla kitap okuyanı

altAyın en fazla kitap okuyan üyemiz Ekrem Cıvak olmuştur. Üyemizi tebrik ediyoruz.

Devamını oku...

Find the Words Etkinliğimiz

Minik üyelerimizle Eğlenceli İngilizce Kulübümüzde yeniden tasarladığımız oyunumuz ile kelimeler öğreniyoruz.

 

 

 

 

 

 

Devamını oku...

Trt Çocuk Haberin Olsun Çekimleri

Geleneksel Çocuk Oyunları kulübümüzün bu haftaki konuğu TRT Çocuk Kanalı Haberin Olsun ekibiydi. Üç taş, beş taş, dokuz taş, körebe, mendil kapma, halat çekme, ip atlama, yumurta taşıma, çuval yarışı, sek sek, misket, tik tak, yağ satarım bal satarım gibi birbirinden güzel oyunları hep birlikte oynadık. Heyecanlı anlara sahne olan oyunlarımızda öğrencilerimiz kıyasıya mücadele ederken, bir o kadar da eğlendiler.

 

Devamını oku...

Geleneksel Çocuk Oyunlarımız

Alt

Yaz Dönemi boyunca üyelerimizle unutulmaya yüz tutmuş eskiden anne ve babalarımızın oynadıkları Geleneksel Çocuk Oyunlarını önce öğreniyor ardından da oynuyoruz. Her gün değişik bir Geleneksel Çocuk Oyunu ile yaz tatilini eğlenceli hale getiriyoruz.

 

 

Devamını oku...

Colorful Numbers

Alt

İngilizce derslerimizi daha verimli hale getirmek ve eğlenerek öğrenmek için bu hafta Colorful Numbers etkinliği yaptık.

 

 

Devamını oku...

Temiz Çevre İçin El Ele

Alt

Temiz çevre için el ele vererek önce Bilgi Evimizin çevresindeki çöpleri topladık, ardından çevredeki çiçekleri suladık.

 

 

 

Devamını oku...

Top Sürme Yarışması

Bahar Döneminin sonuna yaklaşırken öğrencilerimizle Top Sürme Yarışı yaparak Yaz Dönemine hazır olduğumuzu ve eğlenceli oyunlarımızın Yaz Döneminde de tüm hızıyla devam edeceğini belirtmek isteriz.

 

Devamını oku...

Pipetten Peçetelik Yapımı

Alt

Geri Dönüşüm Kulübü öğrencilerimizle her hafta değişik bir ürün yapmaya devam ediyoruz. Bu hafta kullanılmış pipetlerden peçetelik yaptık.

 

 

 

 

 

Devamını oku...

Haydi Anlat Bakalım

Alt

6. sınıf üyelerimiz Eğitim Koçluğu Kulübünde bu hafta “Şükür ve Kanaat” değerini “Haydi Anlat Bakalım” oyunu oynayarak işlediler.  Üyelerimiz verilen atasözlerini, içindeki kelimeleri kullanmadan kendi takım arkadaşlarına anlatmaya çalışarak eğlenirken öğrenmenin hazzını yaşadılar.

 

 

Devamını oku...

Mucitler Atölyesi Bardak Ksilofon

Alt

Bu hafta küçük mucitlerimiz ile Mucitler Atölyesi kulübünde Bardak Ksilofon enstürmanı yaptık.

Devamını oku...

Role Playing Game

Alt

İngilizce öğrenmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Bu hafta öğrencilerimizle Role Playing Game oynadık. İngilizceyi severek ve oynayarak öğrenmeye devam ediyoruz.

 

Devamını oku...

Maket Yapıyoruz

alt

Öğrenmeyi kalıcı hale getirmek için yaparak yaşayarak öğrenmeye devam ediyoruz. Bu hafta öğrencilerimizle ingilizce kelimelerin yer aldığı maket yaptık.

Devamını oku...

Gülle Atma Oyunu

Ara dönemde değişik ve eğlenceli etkinliklerimiz devam ediyor. Üyelerimizle bu hafta Gülle Atma Oyunu oynadık. Ağırlığı en uzağa atanın kazandığı oyunumuzda hep birlikte eğlendik.

 

Devamını oku...

Pinpon Topu Üfleme Oyunu

Alt

Bahar dönemine eğlenceli etkinler ile giriyoruz. Pinpon topunu üfleme oyununda hep birlikte keyifli vakitler geçirdik.

 

 

Devamını oku...

Darıca Hayvanat Bahçesi Gezisi

Ara dönemde öğrencilerimizle Darıca Hayvanat Bahçesi Gezisi düzenledik. Hayvanat bahçesinde hiç görmediği hayvanları gören ve at binen öğrencilerimiz oldukça keyifli vakitler geçirdi.

 

Devamını oku...

Damacana Devirme Oyunu

Farklı ve yeni oyunlar bulmaya devam ediyoruz. Öğrencilerimizle bu gün Damacana Devirme Oyunu oynadık. En fazla damacanayı devirenin kazandığı oyunumuza öğretmenlerimizin de eşlik etmesi ile keyifli anlar yaşandı.

 

Devamını oku...

Halat Çekme Oyunu

Geleneksel çocuk oyunlarımızdan halat çekme oyununu hep birlikte oynadık. Öğretmenlerimizin de katıldığı halat çekme oyunumuzda öğrencilerimiz keyifli anlar yaşadı.

 

Devamını oku...

Balon Patlatma Oyunu

Balonlar ve çocuklar ile sahili cıvıl cıvıl yaptık. Renkli yarışmamızı yürüş yapan vatandaşlarımız da büyük bir ilgi ile izlediler.

 

Devamını oku...

Dart Oyunu Etkinliği

Alt

Ara Dönem etkinliklerimiz kapsamında üyelerimizle Dart Oynadık. Hedefi 12'den vurmaya çalışan üyelerimiz bireysel başarısını grup başarısı için kullanarak grup olma bilinci kazandılar.

 

Devamını oku...