Bilgi Evleri Tanıtım Filmi

 

Cennet Bilgi Evine Hoş Geldiniz!

Temel Bilgisayar Kursu 3.Sınıflar

Bu hafta 3.sınıflarımızla Bilgisayarda doğru oturuş şekilleri,yazılım-donanım ve donanım elemanlarının görevleri konularını işledik. 

Devamını oku...

Tüyap Kitap Fuarı Gezimiz

alt

Cennet Bilgi Evi üyeleri güz dönemi etkinlikleri kapsamında düzenlenen Tüyap Kitap Fuarı'nı gezdiler. Yoğun ilginin olduğu kitap fuarında farklı yayın evlerinin son yayınlanan kitaplarını inceleme şansı bulan öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de ihtiyaç duydukları kitapları satın alma şansı yakaladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Camii Gezimiz

alt

Üyelerimizle birlikte Camiler haftası sebebiyle Süleymaniye ve Şehzade camileri ziyaret edildi.

Devamını oku...

Jenga Etkinliğimiz

alt

Cennet Bilgi Evi öğrencilerimiz ile birlikte stratejik bir denge oyunu olan "Jenga"oyunu iki grup olarak oynandı.Taşları dengede tutmaya çalışırken eğlenceli ve heyecanlı dakikalar geçirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yap-Boz Etkinliğimiz

alt

Öğrencilerimiz iki grupa ayrılarak, en kısa sürede 150 parçalık puzzle bitirmeye çalıştılar.Günümüzde güçlü bir dikkat ve konsantrasyon yeteneği giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Çünkü; yaptıkları işe veya çalıştıkları konuya gerçekten iyi konsantre olabilenler, daha kısa zamanda, daha çok konuyu, daha etkili bir biçimde öğrenebilmekte ya da sorunu çözebilmektedirler. Bu yarışma ile çocuklarımızın bu yeteneklerine katkı sağlamaya çalıştık.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hang Man (İngilizce Adam Asmaca)

alt

Türkçe karşılığı Adam Asmaca olan Hangman'le öğrenciler oyun yoluyla görsel olarak öğrenmiş oldukları kelimeleri hatırlamış oluyorlar,ayrıca bu etkinlik öğrencilerin aktif olarak her aşamaya katılmalarını sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Küçük Mucitlerimiz Proje Araştırıyor

altÜyelerimiz bu hafta da birbirinden ilginç projeler ve deneyler araştırmaya devam ediyor.Eylül Ayında Küçük Mucitler Atölyesinde yapmak istedikleri deney ve projeleri bilgisayar çıktısı almadan kendi elleriyle yazıp öğretmenlerine teslim ediyorlar.

Devamını oku...

Eğlenceli Bilim Kulübü

altBilim eğlenceli yönünü keşfedeceğiniz Eğlenceli Bilim Kulübünde üyelerimiz bu hafta balık maketi yaptı.Gelecek haftalarda eğitici oyunlar, renkli deneyler sizleri bekliyor.

Devamını oku...

Origami Kulübümüz

altOrigami kulübümüzde minklerimizle kırmızı dudaklı balık yaptık.

Devamını oku...

Online Fotoğraf Düzenleme Kulübü

altÖğrencilerimizin online olarak fotoğraflarını düzenlediği kulübümüzde eğlenceli dakikalar geçirildi.

Devamını oku...